To.to BIORAZGRADIVE suve krpice su izrađene od 100 % prirodnih viskoznih vlakana
Prirodnog porekla i namenjene su za negu osetljive bebine kože
Mogu se koristite suve kao podloga u peleni
Nakvašene vodom postaju prirodna vlažna maramica idealna za negu bebine kože
Infacol, svetski poznate kapi protiv grčeva kod beba, konačno je dostupan i u apotekama u Srbiji. Specijalno je formulisan da olakša oslobađanje gasova, otklanja infantilne kolike i tišteći bol. Bezbedan je za primenu od prvog dana bebinog života. Jednostavan je za korišćenje. Ne sadrži šećer, alkohol i boje.
Šta su to infantilne kolike?
Infantilne kolike ili grčevi kod beba su prolazan funkcionalni poremećaj digestivnog trakta koje se javljaju u prvim mesecima života, a najčešće u prvih šest nedelja. Učestalost se kreće od 5 do 28%, a prema nekim podacima i do 40%. Javljaju se i kod dojenih beba i kod beba koje se hrane mlečnim formulama.
Definicija infantilnih kolika prema Rimskim kriterijumima (The New Rome IV Criteria for Functional Gastrointestinal Disorders 2016) podrazumeva:
- Epizode plakanja, stenjanja i uznemirenosti koje počinju i prestaju bez vidiljivog razloga
- Epizode traju tri ili više sati dnevno, tri ili više dana nedeljno, jednu ili više nedelja
- Javljaju se u prvih pet mesci života
- Javljaju se kod beba koje normalno napreduju
Uzrok nastanka infantilnih kolika nije sa sigurnošću utvrđen. Bol i nelagoda koji se dovode u vezu sa kolikama mogu biti izazvani nagomilavanjem malih mehurića gasa u bebinom stomaku.
Kako izgledaju simptomi infantilnih kolika?
Beba iznenada počinje da plače, zacrveni se u licu, šake steže u pesnice, noge savija ka sebi, stomak je napet. Plač počinje iznenada, kontinuirano se ponavlja, najčešće popodne ili uveče i traje nekoliko minuta ili sati. Infantilne kolike mogu biti frustrirajući problem za roditelje i čest su razlog konsultovanja zdravstvenih radnika. Bebe koje imaju grčeve nisu bolesne. Ovaj funkcionalni poremećaj bi trebalo da prestane kada beba navrši četiri ili pet meseci. Sve dok Vaša beba dobro jede i dobija na težini, nemojte da brinete.
Kako deluje Infacol?
Simetikon, aktivni sastojak Infacola, olakšava ispuštanje gasova nagomilanih u bebinom stomaku, tako što pomaže da se mali mehurići gasa spoje u veće koje beba može lakše da izbaci. Infacol ima isključivo fizičko delovanje, nije uključen u hemijske reakcije i izlučuje se nepromenjen iz organizma. Prema podacima ICORE - Real world evaluation of a treatment for infant colic, British Journal of Nursing 2017, Infacol je kod 9 od 10 beba doveo do smanjenja bola i drugih simptoma infantilnih kolika, 8 od 10 beba je bolje spavalo i više ispuštalo gasove, kod 7 od 10 beba rezultati su se pokazali već prvog dana primene, a 97% beba je manje plakalo.
Kako se Infacol koristi?
Infacol je jednostavan za korišćenje, čak i kada beba plače, jer ima bočicu sa integrisanom kapaljkom: Jednu punu kapaljku (0,5ml) nakapajte na bebin jezik pre svakog hranjenja. Doza se privremeno može povećati na 2 pune kapaljke (1ml). Da bi se postigli najbolji rezultati potrebno je da se primenjuje nekoliko dana pri čemu kontinuirana upotreba može da spreči dalje nagomilavanje gasova.
Šta još može da pomogne kada beba plače zbog grčeva?
Kako biste umirili bebu koja jako plače uzmite je u naručje, mazite je i nežno ljuljuškajte. Prethodno zagrejanu pelenu ili termofor stavite na bebin stomačić i nežno ga masirajte. Ukoliko dojite bebu iz svoje ishrane izbacite hranu koja nadima (grašak, pasulj, kupus) smanjite unos gaziranih pića, kafe, čokolade i jakih začina.
Ukoliko vaša beba duže vreme plače, potrebno je utvrditi da li za to postoje neki medicinski razlozi i ukoliko sumnjate u to da nisu u pitanju samo grčevi, odvedite bebu kod pedijatra.
Pre upotrebe detaljno proučiti uputstvo. O indikacijama, merama opreza i neželjenim reakcijama na
medicinsko sredstvo posavetujte se sa lekarom ili farmaceutom.
Izrađene su od 100 % pamučne vate
Blazinice vate su perforirane što omogućava lakše kidanje željene količine
Glatke su, vrlo nežne, ne ostavljaju tragove i vrlo su praktične za upotrebu
Namenjene su za svakodnevno umivanje lica i tela bebe
Sudocrem – umiruje, neguje i štiti nežnu bebinu kožu sa tradicijom dugom preko 90 godina!
Sudocrem je višestruki dobitnik mnogobrojnih prestižnih nagrada i prvi izbor majki, lekara, farmaceuta i patronažnih sestara širom sveta već generacijama.
Sudocrem – Istorija
Priča o Sudocremu počinje 1931. god. kada je profesor farmacije Thomas Smith osmislio jedinstvenu formulu aktivnih sastojaka kreme koja je objedinila najbolje iz prirode i nauke kako bi efikasno umirila i pomogla u lečenju pelenskog osipa kod beba, kao i drugih stanja kože. Razvijena u apoteci u Dablinu, formula je izdržala test vremena i ostala nepromenjena od početka proizvodnje. Danas Sudocrem nastavlja svoje putovanje kako bi se umirila, negovala i zaštitila koža porodica širom sveta...
Koja je namena Sudocrema?
Zahvaljujući svom jedinstvenom sastavu Sudocrem umiruje, neguje i štiti:
1. Sudocrem se koristi za svakodnevnu zaštitu i negu kože
- Za zaštitu i negu kože pelenske regije, svaki dan, sa svakom promenom pelene
2. Sudocrem je više od obične zaštitne kreme
- Pomaže u tretmanu iritiranih i crvenih delova kože - pelenskog osipa
Koji je sastav Sudocrema?
Cink oksid - pomaže u regeneraciji kože, ubrzava proces epitelizacije oštećene kože kao i zarastanje rana.
Prečišćeni, hipoalergeni lanolin - umiruje, omekšava i hidrira kožu.
Prirodni sastojci peruanskog balzama koji deluju kao lokalni antiseptik - imaju antigljivična i antibakterijska svojstva.
Parafin i voskovi prave vodootpornu zaštitnu barijeru na koži i pomažu da se spreči kontakt kože i nadražajnih materija.
Kako se Sudocrem koristi?
Sudocrem se nanosi u veoma tankom sloju pri svakoj promeni pelena.
Korak 1: Pobrinite se da koža pelenske regije Vaše bebe bude čista i suva.
Korak 2: Čistim i suvim rukama stavite malu količinu Sudocrema na vrh prsta.
Korak 3: Nežno, laganim i kružnim pokretima, nanesite Sudocrem na bebinu kožu (pokušajte da izbegnete trljanje, naročito ukoliko je koža iritirana).
Korak 4: Na koži treba da ostane tanak, prozračan film. Ukoliko je koža bela, znači da ste naneli previše Sudocrema (ne brinite, Vaša beba će biti u redu, samo sledeći put stavite manju količinu).
Korak 5: Ponavljajte nanošenje kreme na kožu pelenske regije onoliko često koliko je potrebno.
Saveti za svakodnevnu negu pelenske regije
Pelene se moraju menjati što češće, odnosno čim postanu vlažne ili zaprljane. Novorođenim bebama pelene je potrebno menjati do desetak puta dnevno, a starijoj deci barem šest do osam puta na dan. Idealno bi bilo pelensku regiju oprati toplom vodom i prosušiti nežnim tapkanjem pamučnom vatom ili maramicama za osetljivu kožu. Kada god je to moguće, skinite pelenu i ostavite bebinu guzu izloženu vazduhu. Preporučuje se korišćenje krema sa vodootpornom bazom pri svakom menjanju pelena. Ovakve kreme sprečavaju kontakt nežne bebine kože sa urinom i stolicom i tako štite kožu od iritacije. Platnene ili druge pelene za višekratnu upotrebu treba prati blagim deterdžentima i dobro isprati. Pelenu je uvek potrebno promeniti pre nego što stavite bebu da spava.
Vlažne maramice 99 % voda sa dodatkom aloe vera
Dermatološki testirane
Idealne za čišćenje i negu osteljive bebine kože
Pogodno za negu cele porodice